A kenyai Elisha Barno (2:13:36) és Jane Kibii (2:29:31) nyerte az esős CIM Maratont

Sajtóközlemény
December 8, 2019

SACRAMENTO – Felhős, párás körülmények között futva a kaliforniai állam fővárosában a kenyai Elisha Barno és a kenyai Jane Kibii szerezte meg a férfi és női csúcsot a 37. éves California International Marathonon.

A győztesekhez csatlakozott a becslések szerint 13 000 maratonra és maraton váltóra regisztrált futó, akik Folsomból indultak, és a lejtős pályán futottak, hogy Sacramento belvárosában, az állami Capitolium előtt érjenek célba.

A cikk a lejátszó alatt folytatódik

Az eső nem esett, de felhők képződtek, amikor a futók elfoglalták helyüket a rajtvonalnál lévő karámokban. A hűvös, de többnyire száraz időjárás az éves verseny egyik jellemzője.

A kenyai Barno a nap legjobb idejével, 2:13:36-tal ért célba a férfiak versenyében, amelyben a három első helyezett egymást szorongatta. Amikor az egyik jól érezte magát, magával hozta a többieket.

A 24. mérföldnél a három erős együtt futott, 5:01 kilométerenkénti tempóban.

“33 kilométernél (20,5 mérföld) megpróbáltam mozogni, és láttam, hogy ezek a srácok nagyon erősek” – mondta Barno. Az utolsó előtti kilométeren tette meg a végső lépést, mondta.

“Nagyon boldog vagyok” – mondta Barno a célba érkezés után. “Azt mondom: “Köszönöm, Istenem!””

A második helyen a férfiak között az amerikai CJ Albertson végzett, aki mindössze négy másodperccel Barno mögött, 2:13:40 alatt ért célba.

A harmadik helyen az amerikai Patrick Smyth végzett 2:13:48 alatt.

Kibii, a kaliforniai Auburnben élő kenyai. 2:29:31 órás személyes rekordidővel lett első a pályán, amelyet az éjszakai esőzések és a maraton alatt időszakos esőzések áztattak.

Kibii nem szívesen futott a viharban, de azt mondta, hogy örült a száraz rajtnak. “Azt mondtam magamnak, hogy nincs eső. Hurrá!” – mondta a célba érkezés után.

Azt mondta, hogy meglepte magát a tempójával. “Nem hittem el, hogy 2:30 alatt futok” – mondta Kibii.

Kibii a Sacramento Running Association csapatának tagja, így CIM-győzelme duplán különleges, mondta. “Már régóta kerestem ezt.”

A második helyezett női futó, Obsie Birru szerint Kibii tempója segítette a versenyét. “Ő vitt át a sötét szakaszokon. Birru 2:30:25 órás időt ért el. Jelenleg Phoenixben él.

A harmadik helyet a nőknél Meriah Earle szerezte meg, aki 2:34:35 órás idővel a Masters Race győztese lett.

A verseny mindkét győztese, Kibii és Barno 12 000 dolláros pénzdíjat vihet haza, plusz teljesítménybónuszokat.

A pénzdíjakat egyenlően osztják el a férfi és a női mezőny között, a pénzdíjakat az első 10 helyezett kapja.

Az első helyezetteken kívül több mint 100 futó futott az U.S. Olympic Trials kvalifikációs határideje alatt.

A futók között 37 férfi futott 2:19:00-nál gyorsabban és 72 nő 2:45:00-nál gyorsabban. Ezek közül a futók közül nem mindegyik volt amerikai, így a tényleges kvalifikációs futók száma valamivel alacsonyabb.

Még több futónak volt Boston Marathon kvalifikációs ideje, mivel a verseny továbbra is az egyik legjobb helyszínnek bizonyult az elit versenyekre kvalifikálni vágyó sportolók számára.

Patty Prevo 2:40:58 órás idővel győzött a tolókaros kerekesszékesek között.

A Kaliforniai Nemzetközi Maratont a Sacramento Running Association szervezi, egy nonprofit szervezet, amelynek célja, hogy módot találjon arra, hogy minden korú és képességű embert futásra ösztönözzön. Az SRA elkötelezett az új, minőségi futóesemények fejlesztése mellett, amelyek a futók széles körét vonzzák.

Az esemény vonzó az olyan emberek számára, akik csak próbálnak egészségesek lenni, és a profi sportolók számára is, mondta Scott Abbott, az SRA ügyvezető igazgatója a riportereknek, miközben a futók tovább haladtak át a célvonalon a napsütésben.

“Ez egy kicsit mindenből van” – mondta Abbott. “Ez a szellem nagyszerű ünnepe.”