No. 15 FSU koszykówka 27-game domu zwycięstwa passa przerwana przez UCF

No. 15 Florida State koszykówka spadł ich pierwszy mecz w sezonie, jak UCF upset 'Noles przez wynik 86-74. W dwóch pierwszych meczach UCF zdobywa średnio tylko 60,5 punktów na mecz, trafiając 35,9% rzutów z pola. Po dwutygodniowej przerwie, Rycerze rzucili 57,1% w drugiej połowie. Zdenerwowanie było pierwszą przegraną Florida State w ich ostatnich 32 konkursach rozgrywanych na Florydzie.

UCF rozpoczął się od gorącego startu z pola. Rycerze wykonali swoje pierwsze trzy trójki, w tym dwie od Darina Greena Jr. Balsa Koprivica dostał szybkie cztery farby w punkcie, a Scottie Barnes drenowany trzecią trójkę roku, aby uzyskać Florida State rozpoczął zza łuku. Gorący początek dał UCF pięciopunktowe prowadzenie w pierwszej przerwie medialnej meczu.

M.J. Walker szybko wyrównał stan 'Noles z Rycerzami po przerwie, dzięki trójce i dwóm rzutom wolnym. RaiQuan Gray trafił dwie swoje trójki, a po przerwie zaliczył layup, który pozwolił na rozpoczęcie osobistej serii 8-0. Po tym gorącym początku, Florida State utrzymała Knights bez punktu przez nieco ponad cztery minuty, a 'Noles weszli do U-12 media timeout z prowadzeniem 21-13.

Florida State otworzyła przewagę dzięki swojej defensywie. UCF oddało piłkę na 31% swoich posiadań w ciągu pierwszych 11 minut gry. Przewinienia UCF przyczyniły się do wzrostu przewagi FSU. Seminole zdobyli dziewięć punktów z przewinień w ciągu pierwszych 12 minut gry, kiedy to objęli prowadzenie 29-21 na 7:50 przed końcem połowy.

Ofensywa Seminoli utknęła w martwym punkcie na dużą część pozostałej części połowy, ponieważ byli bez punktów przez 5:55. Podczas tej przerwy UCF zaatakowało Florida State, by wyrównać stan meczu dzięki runowi 10-0.

Pierwszoroczniak Isaiah Adams wykonał większość pracy dla Rycerzy. Zdobył na początku 16 punktów, w tym trzy rzuty wolne, które dały UCF 3-punktowe prowadzenie na 3:46 przed końcem połowy. Walker obudził Seminoles pod koniec połowy, trafiając dwa rzuty z dystansu, w tym jeden trójkowy, by odzyskać prowadzenie. Pierwsza połowa to 20 minut gry pomiędzy Knights i Seminoles. Pomimo przerwy w zdobywaniu punktów, która trwała prawie sześć minut, 'Noles wciąż utrzymywali przewagę w połowie spotkania. Do prowadzenia w pierwszej połowie przyczyniły się rzuty trzypunktowe FSU, którzy trafili 6-13 za trzy. Po trafieniu trzech pierwszych trójek, UCF miało tylko 3-9 zza łuku w tej połowie. Walker zdobył 11 punktów dla FSU, a Gray dodał osiem. Anthony Polite rozpoczął drugą połowę, trafiając trójkę zza rogu w pierwszym posiadaniu Florida State. Ale UCF znów odnalazło swoje uderzenie z głębi, tak jak w pierwszych czterech minutach meczu. Rycerze rzucili trzy głębokie piłki w ciągu pierwszych trzech minut, dwie z rąk Greena Jr. Jego trzecia trójka w połowie dała UCF prowadzenie 47-46 na 14:17 przed końcem meczu.

Gray złapał swój czwarty faul i został wyrzucony z gry, co doprowadziło do runu UCF. W momencie, gdy UCF zaczęło przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść, Walker ponownie dał się we znaki Seminoles. Lider seniorów trafił trójkę i doprowadził do remisu po 49. Wtedy to jednak kolejny z Kawalerów zaczął trafiać z pola. Siedem punktów z rzędu Brandona Mahana otworzyło siedmiopunktową przewagę UCF w połowie drugiej połowy.

Przy braku Graya, najlepszego i najbardziej konsekwentnego obrońcy Florida State, z powodu kłopotów z faulami, UCF rozpaliło siatki w Tucker Center. Po czwartym faulu Graya, Rycerze zaliczyli run 16-5, dzięki któremu wyszli na prowadzenie 60-51. Po timeoucie Leonarda Hamiltona, Polite trafiła trójkę i zmniejszyła przewagę do sześciu punktów, ale atak UCF wydawał się nie do zatrzymania. Od stanu 11:58 do 7:31, Rycerze zdobyli siedem punktów z rzędu. Cztery punkty Gray’a zmniejszyły przewagę do pięciu punktów na 6:05 przed końcem spotkania. Dwa niecelne rzuty wolne Harrisona Prieto, który w tym meczu grał bardzo ważne minuty, nie pozwoliły FSU na odrobienie strat. Jednak po raz kolejny lider seniorów stanął na wysokości zadania, gdyż Walker trafił trójkę i zmniejszył przewagę do czterech punktów na ostatni czas gry. Na 2:36 przed końcem meczu Adams trafił na and-1 do RayQuana Evansa. Ta sztuka udała się Rycerzom, którzy pokonali Seminoles w Tucker Center. Wygrana UCF przerwała 27-meczową passę zwycięstw 'Noles.

UCF w składzie Darrin Green Jr, Isaiah Adams i Brandon Mahan zdobyli łącznie 74 punkty. Florida State była prowadzona przez Walkera, który zdobył 22 punkty. Gray zdobył również 14 punktów. FSU trafiło 47,8% rzutów z gry. UCF zebrało aż siedem punktów. Rycerze dominowali przez całą noc, gdyż mieli o 18 punktów więcej w szybkiej grze niż FSU.

Florida State będzie miała szybką zmianę, grając z Gardner-Webb w poniedziałek o 19:00 w Tucker Center.