DriveTribe

A Las Vegas belvárosának elfoglalása

A Dynamic Racing első éve mérföldkőnek bizonyul a Mint 400 évfordulója, mivel a verseny 50. évfordulóját ünnepelte, mint autós esemény.

A versenyt megelőző napokban a Dynamic Racing, Christine GZ sztárpilótával, részese lehetett annak az őrületnek, hogy egy egész off-road szubkultúra szállta meg a Fermont Streetet, és alakította át a Mint 400 Blvd.

A versenyre benevezett 400 csapattal ez azt jelentette, hogy ez volt a legnagyobb off-road versenysorozat Amerikában. A csapatok a járműosztályokban 1500 Buggytól a Trick Truckokig vezettek, a szponzorok a helyi vállalkozásoktól a szerencsés ötszázas cégekig terjedtek.

A verseny napja az 50. Mint 400-on

A verseny reggel 6-kor kezdődött az UTV Turbo osztályban, amelyben a Team Dynamic #906-os és #962-es versenyzői indultak. Ez volt a Mint 400 legnagyobb osztálya is, 70 versenyzővel a listán. Maga a versenypálya a nevadai sivatag legnehezebb off-road terepeinek gyűjteménye volt egy 118 mérföldes körön belül.

A #906, amelyet Paul Kraus és a társversenyző Billy Gear vezetett, indult elsőként, megelőzve Christine GZ-t és Luy Galant a #962-essel. A verseny első körében mindkét autónak kilyukadt a gumija, a #926-nak kettő a bal oldalán. Ez azt jelenti, hogy Luy-nak az emelővel és a puszta kezével kellett kikaparnia a földet, hogy helyet csináljon az emelőnek az autó alatt.

A versenybíró félrevezetése miatt Christine GZ és Luy rossz irányba tévedtek, és lemaradtak az első boxkiállásról. Ki kellett bírniuk a következő boxutcáig, ami több kimerítő mérföldre volt előttük. A második körükre az autójuk fékpedálja úgy döntött, hogy feladja, ami azt jelentette, hogy Christine-nek vadonatúj fékjei voltak, de nem tudták megmondani nekik, hogy működjenek.

Christine azt nyilatkozta, hogy ez volt pályafutása egyik legkeményebb versenye. Nonstop brutalitás, amit a zúzódások is bizonyítanak. A 70 versenyző közül Christine-nek sikerült a 25. helyen végeznie az osztályában, ami csodálatra méltó, figyelembe véve két kerék defektet, egy kihagyott boxkiállást és a fékpedál hiányát. Paul és Billy a #906-os rajtszámmal közvetlenül mögöttük végzett a 26. helyen.

Következő verseny – Az UTV bajnokság

Nincs pihenés a gonoszoknak, mivel a Dynamic Racing már a következő versenyen dolgozik, ami már csak néhány hét múlva lesz. A Polaris RZR UTV bajnokság Laughlinban, NV-ben április 5-én. Ezt az eseményt tartják a világ legnagyobb UTV versenyének!

Az ügyesség csak a tapasztalatra épülhet, így a Dynamic csapat motivációja nagy, ahogy Christine és Luy folytatják az amerikai off-road versenyzés első teljes évének végigjárását.