A 15. számú FSU kosárlabdacsapat 27 meccses hazai győzelmi sorozatát szakította meg a UCF

A 15. számú Florida State kosárlabdacsapata elvesztette szezonbeli első mérkőzését, a UCF 86-74-re verte a ‘Nole-okat. Az UCF az első két mérkőzésén mindössze 60,5 pontot átlagol meccsenként, miközben 35,9%-kal dob mezőnyből. A kéthetes kihagyás után a Knights a második félidőben 57,1%-os dobóteljesítményt ért el. Ez a vereség volt a Florida State első állami veresége a legutóbbi 32 Floridában lejátszott mérkőzésükön.

Az UCF pergősen kezdett mezőnyből. A Knights első három tripláját bedobta, köztük kettőt Darin Green Jr. Balsa Koprivica gyors négy festékkel szerzett pontot, majd Scottie Barnes idei harmadik tripláját dobta be, hogy a Florida State beinduljon az íven túlról. A meleg kezdésnek köszönhetően a UCF ötpontos előnyre tett szert a mérkőzés első média időkérésénél.

M.J. Walker gyorsan egyenlített a ‘Noles a Knights ellen az időkérésből, egy hárompontossal és két büntetővel. RaiQuan Gray két triplát dobott a sajátjából, majd a nagyszünetben bedobott egy labdát, amivel egy 8-0-s személyes futást repesztett. A forró kezdés után a Florida State alig több mint négy percig pont nélkül tartotta a Knightsot, így a ‘Noles 21-13-as vezetéssel lépett az U-12 média időkérésbe.

A Florida State a védekezésükkel nyitotta az előnyt. A UCF az első 11 percben a labdabirtoklások 31%-ánál fordította el a labdát. A UCF eladott labdái az FSU támadásaihoz vezettek. A Seminoles a mérkőzés első 12 percében kilenc pontot könyvelhetett el a labdavesztésekből, így 7:50 perccel a félidő vége előtt 29-21-re vezettek.

A Seminoles támadójátéka a félidő hátralévő részében nagyrészt akadozott, hiszen 5:55-ig pont nélkül maradtak. A szárazság alatt a UCF megtámadta a Florida State festékét, hogy egy 10-0-s futással kiegyenlítse a mérkőzést.

A Knightsnál az újonc Isaiah Adams végezte a munka nagy részét. Korán 16 pontot dobott, köztük három büntetőt, amivel 3:46 perccel a félidő vége előtt 3 pontos előnyre tett szert a UCF. Walker a félidő végén felébresztette a Seminoles-t. Két pattanót, köztük egy triplát dobott be, amivel visszavette a vezetést.

A Florida State 39-34-es vezetéssel vonult be a félidőbe. Az első félidőben 20 percig futott a Knights és a Seminoles. A majdnem hat percig tartó pontatlanság ellenére a ‘Noles a félidőben még mindig vezetett. Az FSU hárompontos dobásai vezettek az első félidei előnyhöz, hiszen 6-13-ra dobták a hárompontosokat. Miután az UCF bedobta első három tripláját, a félidőben csak 3-9-et dobott mélyről. Walker 11 ponttal állt az FSU élére, míg Gray nyolc pontot tett hozzá.

A második félidőben Anthony Polite kezdte az FSU-t, aki a Florida State első labdaszerzésénél üres sarokhármast dobott. A UCF azonban ismét megtalálta a mélyről dobott találatát, akárcsak a mérkőzés első négy percében. A Knights az első három percben három mélységi labdát is bedobott, kettőt Green Jr. kezei közül. 14:17 perccel a félidő harmadik hármasa 47-46-os UCF-vezetést eredményezett.

Gray összeszedte negyedik faultját és kiállították, ami egy UCF-futáshoz vezetett. Amikor a lendület ismét az UCF javára fordult, Walker ismét a Seminole-ok rendelkezésére állt. A vezetőedző egy mély triplát dobott, amivel 49-nél egyenlített. De ezután egy másik Knight volt az, aki tüzet fogott a mezőnyből. Brandon Mahan zsinórban szerzett hét pontjával a második félidő felénél a UCF hétpontos előnyre tett szert.

Amíg Gray, a Florida State legjobb és legkövetkezetesebb védője faultproblémák miatt kiesett, a UCF a Tucker Centerben szórta a hálókat. Gray negyedik faultja után a Knights egy 16-5-ös futással 60-51-es előnyre tett szert. Leonard Hamilton időkérése után Polite egy triplával hatra csökkentette az előnyt, de a UCF támadójátéka megállíthatatlannak tűnt. A 11:58-tól 7:31-ig tartó időszakban a Knights zsinórban hét mezőnygólt szerzett.

Amikor Gray visszatért a játékba, a Florida State elkezdte csökkenteni a UCF előnyét. Gray négy pontja zsinórban öt pontra csökkentette az előnyt 6:05 perccel a vége előtt. A meccs hajrájában döntő perceket kapó Harrison Prieto két kihagyott büntetője gátat szabott az FSU lendületének. De ismét a rangidős vezér lépett elő, mivel Walker egy hármassal négyre csökkentette az előnyt a meccs utolsó média időkérésénél.

AzUCF rögtön visszavette a lendületet az újonc sztárjuk játéka mögött. Adams 2:36 perccel a vége előtt RayQuan Evans felett dobott egy and-1-et. Az and-one volt a tőr a Knights számára, mivel felborították a Seminoles-t a Tucker Centerben. A UCF győzelmével megszakadt a ‘Noles 27 meccses hazai győzelmi sorozata.

A UCF triója, Darrin Green Jr., Isaiah Adams és Brandon Mahan együttesen 74 pontot szerzett. A Florida State-et Walker 22 pontja vezette. Gray szintén 14 pontos karriercsúcsot ért el. Az FSU 47,8%-kal dobott a mérkőzésen. A UCF hét lepattanóval múlta felül a ‘Noles csapatát. A Knights egész este dominált a betöréseknél, hiszen 18-cal több gyorsindításos pontjuk volt, mint az FSU-nak.

A Florida State-nek gyors fordulója lesz, hétfőn 19:00-kor a Gardner-Webb ellen játszik a Tucker Centerben.