DriveTribe

Taking Over Downtown Las Vegas

První ročník závodu Dynamic Racing se ukázal jako jubilejní pro závod Mint 400, který oslavil 50 let své existence jako motoristická událost.

Ve dnech předcházejících závodu se Dynamic Racing s hvězdnou jezdkyní Christine GZ mohl podílet na šílenství, kdy celá offroadová subkultura vtrhla na Fermont Street a proměnila ji v Mint 400 Blvd.

S 400 přihlášenými týmy se jednalo o největší offroadový závod v Americe. Týmy jezdily ve třídách vozidel od 1500 Buggies až po Trick Trucks se sponzory od místních podniků až po pětisettisícové společnosti.

Závodní den na 50. ročníku Mint 400

Závod začal v 6 hodin ráno pro třídu UTV Turbo, ve které startovaly vozy #906 a #962 týmu Dynamic. Tato třída byla zároveň nejpočetnější třídou Mint 400 se 70 závodníky na soupisce. Samotná trať závodu byla sbírkou nejtěžších terénních nerovností, které nevadská poušť nabízí, v jedné smyčce dlouhé 118 mil.

#906 řízený Paulem Krausem a spolujezdcem Billym Gearem vyrazil jako první před Christine GZ a Luyem Galanem na #962. Během prvního kola závodu oba vozy prorazily pneumatiky, přičemž #926 měl dvě na levé straně. To znamená, že Luy se musela pomocí zvedáku a holých rukou drápat do hlíny, aby udělala místo pro zvedák pod vozem.

Špatné nasměrování rozhodčího závodu poslalo Christine GZ a Luy špatným směrem a nestihly první zastávku v boxech. Museli vydržet až do dalšího boxu, který byl několik vyčerpávajících kilometrů před nimi. Ve druhém kole se brzdový pedál jejich vozu rozhodl vzdát, což znamenalo, že Christine měla zbrusu nové brzdy, ale neměla možnost jim říct, aby fungovaly.

Christine prohlásila, že to byl jeden z nejtěžších závodů v její kariéře. Nonstop brutalita s modřinami, které to dokazují. Ze 70 závodníků dokázala Christine dojet ve své třídě na 25. místě, což je obdivuhodné vzhledem ke dvěma proraženým pneumatikám, vynechané zastávce v boxech a žádnému brzdovému pedálu. Paul a Billy v #906 skončili hned za nimi na 26. místě.

Příští závod – Mistrovství UTV

Nikdo si neodpočine, protože tým Dynamic Racing se pustí do práce na dalším závodě, do kterého zbývá jen pár týdnů. Polaris RZR UTV Championship v Laughlinu, NV, který se koná 5. dubna. Tento závod je považován za největší závod UTV na světě!

Zkušenosti se dají budovat jen na základě zkušeností, takže motivace týmu Dynamic je vysoká, protože Christine a Luy pokračují ve svém prvním plnohodnotném roce amerických off-roadových závodů.