Basketbalisté FSU přerušili sérii 27 vítězství na domácí palubovce, kterou jim přerušila UCF

Basketbalisté Floridy č. 15 prohráli svůj první zápas v sezóně, když UCF porazili ‚Noles‘ výsledkem 86:74. V prvních dvou zápasech UCF zaznamenala v průměru pouhých 60,5 bodu na zápas, přičemž z pole střílela 35,9 %. Po dvoutýdenní pauze vykázali Rytíři ve druhém poločase spalující úspěšnost 57,1 %. Tato porážka byla první prohrou Floridy v posledních 32 zápasech odehraných na Floridě.

UCF začala z pole spalujícím způsobem. Rytíři dali první tři trojky, včetně dvou od Darina Greena Jr. Balsa Koprivica dostal rychlé čtyři barvy v bodě a Scottie Barnes vypustil třetí trojku v ročníku, aby Florida State začala zpoza oblouku. Horký začátek zajistil UCF pětibodový náskok při první mediální přestávce zápasu.

M.J. Walker trojkou a dvěma trestnými hody rychle srovnal stav ‚Noles s Rytíři po přestávce. RaiQuan Gray vypustil dvě vlastní trojky a o přestávce snížil na 8:0, čímž strhl vedení na svou stranu. Po horkém začátku Florida State držela Knights bez bodu jen něco málo přes čtyři minuty, protože ‚Noles vstupovali do mediálního timeoutu U-12 s vedením 21:13.

Florida State otevřela vedení díky své obranné činnosti. UCF během prvních 11 minut hry odvrátila 31 % míčů. Obraty UCF vedly k útokům FSU. Seminoles během prvních 12 minut hry zaznamenali devět bodů z obratu a 7:50 před koncem poločasu vedli 29:21.

Po velkou část zbytku poločasu se útok Seminoles zastavil, protože 5:55 byli bez bodu. Během tohoto sucha UCF napadala rozehrávku Floridy a sérií 10:0 se vrátila do hry.

Většinu práce pro Rytíře odvedl nováček Isaiah Adams. Na začátku utkání dal 16 bodů, včetně tří trestných hodů, díky nimž se UCF dostala do tříbodového vedení 3:46 minuty před koncem poločasu. V závěru poločasu probudil Seminoles Walker, který se dvakrát prosadil z výskoku, včetně trojky, a vrátil jim vedení.

Florida State vstupovala do poločasu s vedením 39-34. V prvním poločase se Knights a Seminoles 20 minut přetahovali o vedení. I přes bodové sucho, které trvalo téměř šest minut, ‚Noles v poločase stále vedli. K vedení v prvním poločase vedla střelba za tři body FSU, která měla úspěšnost 6-13 za tři body. Poté, co UCF trefila první tři trojky, měla za poločas střelbu z dálky pouze 3-9. Walker vedl FSU s 11 body, Gray jich přidal 8.

Anthony Polite nastartoval FSU do druhého poločasu správnou nohou, když při prvním útoku Floridy vypustil otevřenou trojku z rohu. UCF však opět našla svůj tah z hloubky, stejně jako v prvních čtyřech minutách zápasu. Rytíři během prvních tří minut trefili tři hluboké míče, z toho dva z rukou Greena juniora. Jeho třetí trojka v poločase znamenala vedení UCF 47:46 a do konce zápasu zbývalo 14:17.

Gray si připsal čtvrtý faul a musel ze hry, což vedlo ke zteči UCF. Když se momentum obrátilo zpět ve prospěch UCF, Walker opět přišel za Seminoles. Lídr staršího ročníku trefil hlubokou trojku a vyrovnal stav utkání na 49 bodů. Ale pak to byl jiný rytíř, který se trefil z pole. Sedm bodů v řadě dal Brandon Mahan, který v polovině druhé půle otevřel sedmibodový náskok UCF.

Při absenci Graye, nejlepšího a nejdůslednějšího obránce Floridy, kvůli problémům s fauly, UCF rozzářila sítě v Tucker Center. Po čtvrtém faulu Graye pokračovali Rytíři v sérii 16:5 a otevřeli si vedení 60:51. Po oddechovém čase Leonarda Hamiltona Polite trojkou snížil vedení na šest bodů, ale útok UCF se zdál být nezastavitelný. Od stavu 11:58 do 7:31 dali Rytíři sedm košů v řadě.

Když se Gray vrátil do hry, Florida State začala snižovat náskok UCF. Čtyři body v řadě od Graye snížily náskok na pět bodů 6:05 před koncem. Dva nepovedené trestné hody střídajícího Harrisona Prieta, který dostal rozhodující minuty v závěru utkání, byly brzdou rozmachu FSU. Znovu se však prosadil lídr starších žáků Walker, který trojkou snížil náskok na čtyři body v posledním mediálním timeoutu zápasu.

UCF se díky hře své první hvězdy dostala hned zpět do tempa. Adams položil za stavu 2:36 přes RayQuana Evanse. Tato jednička byla dýkou pro Rytíře, kteří v Tuckerově centru zvedli Seminoles nad hlavu. Vítězství UCF přerušilo 27zápasovou domácí vítěznou sérii ‚Noles.

Trojice UCF Darrin Green Jr, Isaiah Adams a Brandon Mahan dohromady nastřílela 74 bodů. Floridu State vedl Walker s 22 body. Gray si rovněž připsal kariérní maximum 14 bodů. FSU v noci střílela 47,8 %. UCF překonala ‚Noles o sedm bodů. Rytíři po celý večer dominovali na doskoku, když měli o 18 bodů z rychlého brejku více než FSU.

Florida State bude mít rychlou přestávku, v pondělí v 19:00 bude hrát v Tucker Center s Gardner-Webb.